У Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що поширювана фотографія «листа», як і сам «лист», була підроблена, а інформація про «опитування» не відповідає дійсності.
У мережі поширюється «документ» від імені Посольства Республіки Польща в Україні, згідно з яким генеральні консульства у Луцьку та у Львові нібито повинні провести дослідження «громадської думки жителів Львівської та Волинської областей України» й діяти в рамках «раніше встановленого плану».
Так звані Z-канали в Telegram пишуть, що консульства нібито будуть «акуратно запитувати, чи хочуть українці «протекторату» Польщі, оскільки «готують західні області України до проведення референдуму».
Насправді поширюваний «лист», як і заява про опитування, що нібито готується, є черговою інформаційною атакою Кремля проти України та Польщі. Про це заявили у Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України.
У Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що поширювана фотографія «листа» була підроблена, а інформація про «опитування», як і сам «лист», не відповідає дійсності. На своїй сторінці у Twitter спікер Міністерства закордонних справ Польщі Лукаш Ясіна написав, що ця провокація – чергова спроба «розпалити суперечки між Україною і Польщею».
Раніше деякі маргінальні ЗМІ та проросійські Telegram-канали вже публікували якісь «бюлетені» для голосування про вихід Львівської області зі складу України та входження її до складу Польщі. Фактчекер StopFake, проаналізувавши «документ», дійшли висновку: оформлення бюлетеня вказує на те, що це підробка.
Більше того, президент Польщі Анджей Дуда неодноразово наголошував, що поважає територіальну цілісність і суверенітет України. Зокрема, під час свого візиту до Нью-Йорка на Генасамблею ООН він заявив, що так звані «референдуми», організовані РФ на окупованих нею українських територіях, нічого не варті.
Крім цього, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Польща надає Україні величезну підтримку, у зв’язку з чим кремлівський агітпроп поширює наратив про те, що Польща незабаром нібито збирається анексувати західні області України. StopFake неодноразово спростовував різні фейки, що зміцнюють цей наратив: «Фейк: Президент Польщі натякнув на поглинання України», «Фейк: Поляки захотіли повернути квартири у Львові, «втрачені під час Другої світової»», «Фотофейк: Наказ польського генерала про напад на Україну» та інші.