Президент США не робив такої заяви, але справді казав, що перемогу у Другій світовій війні було досягнуто переважно завдяки Сполученим Штатам.    

Користувачі в соцмережах розповсюджують цитату нібито президента США Дональда Трампа про те, що американські військові «спеціально на Рейхстазі писали російською, щоб росіяни подумали, що це вони брали Берлін». 

Скриншот – x.com

Президент США Дональд Трамп дійсно заявляв, що перемогу у Другій світовій війні було досягнуто переважно завдяки Сполученим Штатам. У своїх виступах він наголошував, що США «зробили більше, ніж будь-яка інша країна» заради перемоги, і що без жертв американських солдатів війну не було б виграно, а світ сьогодні виглядав би зовсім інакше. Він також підписав указ, яким офіційно проголосив 8 травня Днем Перемоги у Другій світовій війні, що підкреслює важливість внеску США у спільну перемогу над нацизмом. Водночас Трамп у своїй промові жодним словом не згадував ані Рейхстаг, ані те, хто залишав написи на стінах будівлі у травні 1945 року. Ця цитата є цілком вигаданою і поширюється агітпропом, щоб звинуватити західні країни у спотворенні історичних фактів. 

Варто зазначити, що російський агітпроп використовує написи на Рейхстазі, які солдати залишали для пам’яті про участь у війні проти нацизму, аби наголосити, що перемога нібито належить лише росіянам. Втім, хоча написи на Рейхстазі дійсно переважно належали солдатам Червоної армії, але не варто забувати, що в ній служили не лише росіяни, а й українці та представники інших народів СРСР. Також на будівлі німецького парламенту залишали написи і британські солдати та інші союзники антигітлерівської коаліції. 

Скриншот – zn.ua

Натомість саме Росія займається перекручуванням історії Другої світової війни, що є визнаним і розглядається як частина її внутрішньої та зовнішньополітичної ідеологічної боротьби. Так, російська пропаганда часто перебільшує одноосібну роль СРСР у перемозі над нацизмом, що призводить до спотворення комплексної картини Другої світової війни, в якій ключову роль відіграли й інші гравці. 

Раніше StopFake спростовував фейк про те, що на білбордах у центрі Берліна нібито з’явилася реклама акції «Безсмертний полк».