Джерело: The Insider
У сюжеті про протести проти політики Трампа у США кореспондент «Вестей недели» Дмитро Мельников розповідає:
«ФБР та Мін’юст шукають тих, хто стоїть за протестами. На сайті Craigslist у розділі Лос-Анджелеса знайшлися дивні оголошення. У них пропонують від 6,5 до 12,5 тисяч доларів на тиждень „дуже міцним і хоробрим людям”. Таких самих шукають і в техаському Остіні. І вже на перших кроках слідство вийшло на демократів».

Пропозиції, про які говорить кореспондент, справді були опубліковані на сайті оголошень Craigslist. Ось вони:


«Шукаємо найкрутіших хлопців у місті
Ми створюємо добірну команду найкрутіших хлопців у цих місцях. Команда діятиме лише тоді, коли цього вимагатиме ситуація, АЛЕ ПЛАТИТИ ВАМ БУДУТЬ КОЖНОГО ТИЖНЯ В БУДЬ-ЯКОМУ РАЗІ. Робота під високим тиском, високий ризик, жодних сумнівів. Нам потрібні ті, кого не зломити, хто не панікує і хто по-справжньому крутий.
Фізичні кондиції, сила і швидкість важливі, але крутість за вдачею вирішує все. Якщо ти не найбільший хлопець у кімнаті, але той, за яким люди підуть, коли буде погано, то ти той, кого ми шукаємо».
Але кореспондент чомусь не звернув уваги на неймовірно високу зарплату, яку пропонують «крутим хлопцям». Для порівняння: начальник поліції Лос-Анджелеса отримує $450 000 на рік, тобто $8630 на тиждень.
І як з’ясувалося, оголошення є, а слідства, яке вийшло на якихось демократів, немає. Тому що за 4 дні до виходу «Вестей недели» в ефір американське онлайн-видання Snopes, що спеціалізується на перевірці фактів, розповіло, хто насправді це опублікував:
«9 червня 2025 року соціальними мережами почали розповсюджуватися скриншоти реальних оголошень на Craigslist: шукали „особливо міцних, сміливих чоловіків” за $6500–12 500 на тиждень. Користувачі X опублікували скриншоти як „доказ” того, що імміграційні протести в Лос-Анджелесі були „організованим і добре фінансованим хаосом”.
Дописи в соціальних мережах набули значної популярності: один приклад на X отримав 267 200 переглядів, а інший — 374 300 переглядів на момент написання цієї статті.
Двоє подкастерів визнали, що оголошення були розміщені як розіграш, хоча вони й були реальними — у тому сенсі, що дійсно були розміщені на losangeles.craigslist.org о 1:20 дня за тихоокеанським часом 5 червня 2025 року, за день до початку протестів проти депортації мігрантів у Лос-Анджелесі. Майже ідентичне оголошення було розміщено на austin.craigslist.org всього через 37 хвилин, о 1:57 за тихоокеанським часом.
В обох оголошеннях використовувалася майже ідентична мова; шукали «найкрутішого відморозка» для «напруженої та ризикованої» операції з підозріло високою зарплатнею. В оголошеннях були й інші підозрілі елементи, такі як небажання приймати на цю роботу морських піхотинців та згадки про готовність претендента „допомогти команді виконати роботу, не боячись порушити закон”.
Лос-анджелеське оголошення було видалено 9 червня, остінське — наступного дня.
Фактчекери з Associated Press знайшли автора обох оголошень на Craigslist – Джоуї ЛаФлера. Він підтвердив, що розмістив їх як контент для Goofcon1 — подкасту-розіграшу, який він веде разом із Логаном Кіросом. Під час п’ятничного епізоду — того ж дня, коли почалися протести в Лос-Анджелесі, — ведучі проводили прямі телефонні розіграші з людьми, які відреагували на рекламу.
“Я буквально не міг собі уявити, що це колись буде пов’язано із заворушеннями. Це був справді дивний збіг”, — сказав ЛаФлер AP. Він зазначив, що версія оголошення з Остіна була більш „мілітаристською”, але отримала менше відповідей.
Після початкової публікації з перевіркою фактів Джоуї ЛаФлер прямо підтвердив Snopes, що звіт Associated Press був цілком точним. ЛаФлер та другий ведучий подкасту GoofCon1 Логан Кірос також поділилися відео з роз’ясненнями в Instagram.
Жодних доказів зв’язку оголошень із протестами в Лос-Анджелесі Snopes не знайшов».
Але це не єдина фейкова історія, викладена у сюжеті Дмитром Мельниковим. Він продовжив:
«Градус взаємної ненависті зростає і на найвищому рівні. На міністра внутрішньої безпеки Крісті Ноем спробував напасти сенатор-демократ від Каліфорнії Алекс Паділья під час її візиту до охопленого заворушеннями штату. Охорона міністра поклала сенатора обличчям у підлогу та закувала у кайданки».
Епізод, коли сенатора поклали на підлогу і одягли йому наручники, справді був. А ось спроби нападу не було. На сайті Бі-Бі-Сі 13 червня, за два дні до ефіру «Вестей недели», повідомили, що сталося на пресконференції Крісті Ноем:
«Сенатор-демократ Алекс Паділья був із застосуванням сили видалений з пресконференції, яку проводила міністр внутрішньої безпеки Крісті Ноем у Лос-Анджелесі у четвер; на нього одягли кайданки.
Ноем давала оновлену інформацію про дії правоохоронців після майже тижня протестів у місті, коли сенатор Паділья перервав її та почав вигукувати питання.
“Я сенатор Алекс Паділья, — заявив він, зіткнувшись із можновладцями. — У мене є питання до секретаря!”
Відеозапис інциденту показує, як сенатор бореться з декількома агентами Секретної служби, перш ніж його виштовхують із кімнати та забирають, після чого агенти ФБР у формі поклали його на землю і затримали. Ноем, яка говорила про мігрантів та протести в Лос-Анджелесі, продовжувала звертатися до журналістів і співробітників правоохоронних органів, доки сенатора виганяли.
Виведення Падільї викликало негайне засудження і гнівну реакцію на Капітолійському пагорбі, де інші конгресмени-демократи назвали затримання „огидною ганьбою” та „образою демократії”. Мер Лос-Анджелеса Карен Басс назвала це „абсолютно огидним та обурливим”, додавши, що „жорстокі атаки адміністрації Трампа на наше місто мають припинитися”. Деякі республіканці також засудили інцидент. “Це жахливо, — заявила репортерам сенаторка Ліза Мурковскі. — Це шокує на всіх рівнях. Це не та Америка, яку я знаю”.
У відео, опублікованому у соціальних мережах пізніше того ж дня, Паділья розповів, що „більше не міг виносити цю риторику” під час пресконференції і тому спробував втрутитися із питанням. “Я в порядку, — заявив він. — Але якщо вони можуть так чинити зі мною, сенатором Сполучених Штатів … що вони роблять з багатьма людьми, коли камери вимкнені?”
“Те, що ми тут побачили, не повинно бути нормою”, — додав він.
Крісті Ноем повідомила, що протягом 15 хвилин після цього розмовляла з Падільєю, заявивши, що хоча вони, „ймовірно, не згодні з 90% тем”, продовжуватимуть розмову. „Я б хотіла, щоб він діяв так із самого початку, а не влаштовував сцену”, — написала вона у повідомленні у соціальних мережах.
Адміністрація Трампа звинуватила Паділью у „неповажному політичному театрі”. У своїй заяві міністерство внутрішньої безпеки заявило, що він накинувся на міністерку Ноем. Це оскаржили офіс сенатора та його колеги-демократи.
Департамент заявив, що сенатору наказали відступити, але він не виконав накази охорони, додавши, що Секретна служба „сприйняла це як напад”.
Паділья повідомив журналістам, що він уже був у федеральній будівлі на раніше запланованій зустрічі. Він заявив, що зайшов на брифінг Ноем, тому що він та його колеги отримали „мало чи взагалі жодної інформації у відповідь” на декілька запитів, пов’язаних з імміграцією.
Паділья, син мексиканських іммігрантів, — найбільш високопоставлений демократ у сенатському підкомітеті з безпеки кордонів та імміграції».
Отже, усі, включно з міністеркою Ноем та Секретною службою, визнали, що сталося непорозуміння і сенатор ні на кого не намагався напасти. Усі, за винятком кореспондента «Вестей недели».
Джерело: The Insider