Джерело: Іва Цой, для The Insider
«РИА Новости», RT та інші російські ЗМІ випустили новину про те, що таке собі китайське видання NetEase охарактеризувало підсумки саміту в Гаазі як «перемогу для Росії». «РИА Новости» цитує статтю NetEase:
«Цей саміт альянсу став перевіркою терпіння Заходу. Більшість країн-учасниць заявили про подальшу підтримку України, але розрив між обіцянками та реальними діями зростає. Передбачалося, що на саміті Трамп оголосить про посилення підтримки, натомість Зеленський лише почув про її „можливість”. Для Росії це, безперечно, стратегічна перемога: для Москви вигідні такі „затягування”, які позбавляють Україну підтримки».

У самій статті, втім, наводяться не такі сприятливі для Росії факти: наприклад, серед підсумків саміту згадується заява президента США Дональда Трампа про те, що він може надати Україні більше ракетних комплексів Patriot, щоб вона ефективніше оборонялася від російських ударів. Однак автор робить висновок, що це все одно перемога для Росії, адже Трамп лише сказав, що подумає над цим, а не погодився. Висновок може здатися суперечливим, оскільки до проведення саміту Трамп навіть не говорив про подальшу допомогу Україні, проте після зустрічі з президентом країни Володимиром Зеленським він не лише згадав Patriot, а й заявив, що Путін «справді має покласти край цій війні». Крім того, ухвалене членами НАТО зобов’язання збільшити витрати на оборону до 5% до 2035 року, щоб захиститися від можливого нападу Росії, також навряд чи можна віднести до «стратегічної перемоги» Москви.
Втім, від джерела під назвою Dingdangdang Technology (саме так підписана стаття) навряд чи варто очікувати якісної аналітики. Справа в тому, що NetEase — це китайська технологічна компанія, яка займається розробкою онлайн-ігор, але також надає рекламні послуги, послуги електронної пошти та платформу для інтернет-торгівлі. Сайт NetEase за адресою 163.com також є агрегатором новин: там можна прочитати матеріали офіційного інформаційного агентства уряду КНР Xinhua, Центрального телебачення Китаю CCTV та інших перевірених ресурсів. Проте стаття про «перемогу Росії» до них не належить, про що свідчить примітка наприкінці статті:
«Контент вище (включно із фотографіями і відео, якщо такі є) завантажено та опубліковано користувачем NetEase Hao, платформи соціальних мереж, що надає лише послуги зі зберігання інформації».
Отже, сайт NetEase у цьому випадку є лише платформою, на яку може завантажити статтю по суті будь-хто охочий.
При переході на інші статті автора на сайті NetEase можна побачити, що Dingdangdang Technology публікує нову замітку кожні дві-три хвилини. Серед його нещодавніх матеріалів є такі: «Сюрприз! Кошеня має розмір ноги 42. Можете повірити в це?», «Світ не може жити без цуценят! Зрозуміти думки собаки можна, подивившись на її морду». Переважно контент, що публікується користувачем, має розважальний характер, а про себе користувач пише: «Їжа – важлива частина нашого життя». Як у проміжку між матеріалами про кошенят і цуценят, що безперервно публікуються, автор знайшов час розібратися в тонкощах міжнародної політики, залишається загадкою: ймовірно, не обійшлося без застосування штучного інтелекту.
Джерело: Іва Цой, для The Insider