Жінка, про яку поширювався фейк, жива: вона отримала медичну допомогу і відмовилася від госпіталізації, що підтвердили у поліції та Харківському обласному ТЦК. Інформація про її смерть була вигадана і поширювалася російськими пропагандистськими ресурсами з метою дискредитації проведення мобілізації в Україні.

Користувачі в соцмережах поширюють новину про те, що в Мерефі Харківської області жінка намагалася зупинити мікроавтобус, в якому везли її нібито незаконно мобілізованого сина, бігла за машиною і потім померла. Такі публікації супроводжуються риторикою, характерною для російської пропаганди, спрямованої на дискредитацію мобілізаційного процесу в Україні, а також на підрив довіри до влади та військових інституцій.

Скриншот – facebook.com

Фейк про смерть жінки з’явився 8 липня 2025 року після поширення у соціальних мережах відео інциденту у місті Мерефа Харківської області. У відео фігурувала жінка, яка намагалася зупинити мікроавтобус територіального центру комплектування (ТЦК) із її мобілізованим сином. Після того як військовослужбовець відтягнув її від машини, вона впала на проїжджу частину і знепритомніла.

Заяву про те, що жінка на відео померла, спростували в поліції Харківської області.

«Жінку, яка намагалася зупинити «бусик», доставили до лікарні, але вона відмовилося від госпіталізації. Жінка жива», – повідомила речниця ГУНП у Харківській області Олена Соболевська.

У Харківському ОТЦК пояснили, що під час роботи групи оповіщення одного з районних ТЦК та СП спільно з працівником поліції після перевірки документів у громадянина йому було запропоновано пройти до одного з районних ТЦК та СП для уточнення даних та отримання направлення для проходження військово-лікарської комісії.

«Військовозобов’язаний без конфлікту пройшов до автомобіля. Через кілька хвилин під’їхав легковий автомобіль, з якого вийшла жінка похилого віку, яка представилася матір’ю військовозобов’язаного, почала кричати і перешкоджати руху автотранспорту. Вона була доставлена ​​до медичного закладу для надання необхідної допомоги, від госпіталізації вона відмовилася», – заявили в Харківському обласному ТЦК та СП.

Раніше StopFake спростовував фейк про смерть чоловіка у Львові нібито після зустрічі з ТЦК (насправді чоловік помер від серцевого нападу під час вигулу собаки).