Мудрий вчитель кіт Інжир
Фото Олександр Катеруша Фото Олександр Катеруша
Він пройшов Майдан і скидав Леніна. Любить рибу і сучасну українську літературу. Він єдиний український філософ, в якого 27 тисяч фоловерів у фейсбуку і є хвіст. Кіт Інжир – один із культових українських медіа-персонажів. Тепер він ще й фахівець з медіаграмотності й головний герой гри «Критикотики». Це нова українська настільна гра з критичного мислення, яку розробили експертки з “Освіторії”, бо зрозуміли, що ще змалку потрібно формувати навички обережного ставлення до інформації.
![](https://www.stopfake.org/content/uploads/2021/05/VK8A0350-1-683x1024.jpg)
Одна із авторок гри, художниця та журналістка Олена Павлова каже, що в процесі розробки і тестування гри, вона дивувалася наскільки сучасні діти не володіють цією навичкою. “Як каже Кіт Інжир, інтернет існує для того, щоб лайкати котиків. Я цим і користуюсь, що котики – це така інформаційна зброя, через котиків можна доносити важливі ідеї, тренувати. От ми зробили освітній продукт…» – жартує художниця.
Фото Олександр Катеруша
Гра з медіаграмотності
Гравцям пропонуються завдання, орієнтовані на розпізнавання фейків, прихованої реклами та маніпуляцій. Принцип гри дуже простий: потрібно нагодувати кота Інжира. Їсть він, як і кожен кіт, рибу, жетони із зображенням якої можна отримати за правильну відповідь. Ця гра – також хороший інструмент для вчителя. Менеджерка освітніх проектів Наталка Каташинська розповіла, що сьогодні не тільки дітям важливо в легкій та доступній формі пояснити, що таке мислити критично.
![](https://www.stopfake.org/content/uploads/2021/05/VK8A0360-1-1024x683.jpg)
Вона також згадала, як її батько сприймав фейсбук як достеменне джерело інформації. “Для мене це стало дуже таким цікавим моментом, що не тільки дітей доводиться цьому навчати, а ще покоління, яке не перебувало раніше в такій величезній, величезному середовищі, кількості такої інформації…” – зазначила пані Наталія.
Вміння аналізувати інформацію, знаходити фейки та розуміти основи кібербезпеки – ось ключові навички, що отримують гравці «Критикотиків». Здобувши такі знання ще в дитинстві, ми закладаємо перспективу на майбутнє.
Інна Большакова, психологиня, експертка ГС «Освіторія» з критичного мислення, співрозробниця гри зазначила:
«Коли ми говоримо про критичне мислення, ми говоримо про те, що це є можливість дитині у майбутньому приймати найбільш правильні рішення в її житті. І це стосується не тільки роботи, це стосується особистого життя, стосується вектора розвитку, дуже багатьох сфер.”