«Повінь» було додано на світлину в фоторедакторі. У фотофейку використали зображення з поштової листівки 1966 року.
Користувачі соціальних мереж поширюють фотографію, на якій нібито зображено повінь в Одесі. На чорно-білому зображенні видно практично затоплені Потьомкінські сходи. Повідомляється, що подія сталася в 1913 році.
«Унікальне фото. Повінь в Одесі 1913 року», – сказано в описі до фотографії.
![](https://www.stopfake.org/content/uploads/2021/07/Skrinshot-FB-1-1.jpeg)
![](https://www.stopfake.org/content/uploads/2021/07/Skrinshot-FB-2.jpeg)
Насправді це зображення було змінено в фоторедакторі. За допомогою пошуку зображень в Google нам вдалося знайти аналогічну фотографію, але без води біля Потьомкінських сходів. На сайті Viknaodessa в розділі інтернет-проєкту «Стара Одеса в фотографіях» ця світлина підписана як «Фото А. Сергєєва. Поштова картка. 1966 г. ». Про те, що це саме ця фотографія, свідчить розташування людей на вулиці, ідентичне тому, яке бачимо на поширюваному зображенні.
![](https://www.stopfake.org/content/uploads/2021/07/Skrinshot-sai-ta-Okna-Odessy.jpeg)
StopFake також зв’язався з редакцією цього проєкту і запитав, чи дійсно опис до фотографії відповідає дійсності. Журналіст, колекціонер і творець інтернет-проєкту «Стара Одеса в фотографіях» Євген Волокін підтвердив цю інформацію, а також зробив кілька фотографій цієї листівки зі своєї колекції. З його слів, це «дуже поширена листівка».
![](https://www.stopfake.org/content/uploads/2021/07/Fotografiya-pochtovoi-otkrytki.-Avtor-Evgenii-Volokin-768x1024.jpg)
Фотографія поштової листівки. Автор — Євген Волокін
![](https://www.stopfake.org/content/uploads/2021/07/Fotografiya-pochtovoi-otkrytki.-Avtor-Evgenii-Volokin-2-768x1024.jpg)
Раніше StopFake спростовував фотографію з антиукраїнською написом, яка нібито висіла на трамваї у Львові на початку ХХ століття.